Rozmetadlá FERTI (INO)

Rozmetadlá priemyselných hnojív FERTI slúžia na rozmetanie a rozhadzovanie rôznych druhov priemyselných hnojív na polia a lúky. Rozmetanie je možné v pracovných šírkach 1 – 12 m.

FERTI sú na obsluhu a údržbu jednoduché rozmetadlá s plastovým zásobníkom určené najmä k prihnojovaniu priemyselnými hnojivami v poľnohospodárskom sektore. Tieto jednokotúčové rozmetadlá sú v sériovej výbave vybavené odolným mechanizmom na nastavenie množstva, dvojitou reguláciou nastavenia množstva materiálu (každá strana sa dá nastaviť samostatne), rozmetacím kotúčom z nerezu, 6 lopatkami z nerezu, dávkovacím zariadením z nerezu, miešadlo v spodnej časti zásobníka a to všetko pre dlhšiu životnosť stroja a kvalitnejšie a presnejšie rozhadzovanie hnojiva. Objem plastových zásobníkov rozmetadiel FERTI sa pohybuje od 140 litrov do 500 litrov, podľa základného modelu a doplňujúcich nadstavieb podľa požiadavky zákazníka.

Rozmetadlá FERTI je možné doplniť o široké portfólio doplnkového príslušenstva, ktoré je určené na uľahčenie práce s rozmetadlom, zjednodušenie pracovného procesu či zaistenie kvality rozhadzovaného materiálu aj v nepriaznivých podmienkach. Medzi najpoužívanejšie doplnkové príslušenstvo patrí: deflektor (obmedzovač šírky rozhadzovania), bočný usmerňovač, hydraulické ovládanie, mreža plachta, dodatočné miešadlo pre sypké materiály (napr. vápno, soľ, …), osvetlenie, atď.

Poznámka: Rozmetadlo FERTI 230 sa skladá zo zásobníka 140 litrov + nadstavby 90 litrov. Rozmetadlo FERTI 500 sa skladá zo zásobníka 300 litov + nadstavby 200 litov

rozmetadlá hnojív ferti ino
TECHNICKÉ PARAMETRE
 
TYPFERTI 140FERTI 230FERTI 300FERTI 500
Pohonkardan
Zásobníkplastový
Počet rozmetacích kotúčov z nerezu1111
Počet lopatiek z nerezu6666
Objem násypníka (l)140230300500
Maximálne zaťaženie (kg)180280350550
Šírka rozmetania podľa nastavenia (m)1 – 121 – 121 – 121 – 12
Hmotnosť (kg)55586676
Otáčky vývodového hriadeľa (ot./min.)540540540540
Nastavenie šírky rozhadzovaniamechanicky
Nastavenie množstva rozhadzovaniamechanicky alebo hydraulicky
Doplnková výbava na objednávkumreža, prídavné miešadlo, osvetlenie, krycia plachta, deflektor, bočný usmerňovač, dodatočné  miešadlo
Štandardná výbava FERTIDodatočná výbava FERTI
– plastový násypník 140 až 500 litrov– bočný usmerňovač posýpania
– nerezový rozmetací kotúč so šiestimi lopatkami– dodatočné miešadlo na vápno
– zosilnený rám– hydraulické ovládanie
– možnosť ovládať každú stranu samostatne– mreža
– dvojitá regulácia šírky a množstva posypu– plachta
– trojbodový záves kat. I. a II.– deflektor – obmedzovač šírky posypu
– záves pre pripojenie vlečky– svetlá
– dodatočné stabilizačné nohy 
– zásobník pripevnený k rámu piatimi skrutkami 
– ochranný plech proti sypaniu na traktor 
 

Rozmetadlá ferti