Napísali o nás

Moderná mechanizácia

Referencia - LS traktor

O tom, že nielen farmári s veľkým počtom hektárov potrebujú mať vhodné stroje, ale aj tým s menšou výmerou sa šikovní pomocníci zídu, sme sa boli presvedčiť v obci Málinec (okr. Poltár). Predmetom našej návštevy bol traktor LS rady XU6168. Tieto traktory sú určené pre stredných a väčších hospodárov, ako aj do komunálu. Majiteľom spomenutého traktora je Ján Gonda ml., ktorý podniká na živnosť a obhospodaruje 30 ha, všetko TTP. Dorába balíkované seno pre vlastnú potrebu aj ho predáva iným súkromným chovateľom. Zastihli sme ich práve pri vykonávaní prvej servisnej prehliadky a výmeny olejov a filtrov (po 50 Mth a každá ďalšia po 250 Mth).

moderná mechanizácia

Technika pre moderného farmára

LS traktor = ten pravý partner pre Vaše hospodárstvo. Tohtoročnú horúcu novinku na Slovensku predstavujú malotraktory a traktory LS. Juhokórejský výrobca traktorov LS Mtron, ktorého materskou firmou je elektronický gigant LG sa zaoberá výrobou malotraktorov a traktorov už od roku 1977. Výsledkom ich snahy sú elegantné kompaktné malotraktory a traktory LS v neprehliadnuteľnej modrej farbe.

HOFMAN = poľnohospodárska a komunálna technika pre malých aj veľkých. Prezentuje kvalitného a stabilného slovinského výrobcu poľnohospodárskej a komunálnej techniky. V portfóliu tejto značky sa nachádza široká škála techniky určenej pre moderného farmára a komunál. HOFMAN je prvá značka, pre ktorú sú prioritou dostupné ceny ruka v ruke s vynikajúcou kvalitou.

Roľnícke noviny

Spoločnosť s veľkým "S"

Firma SIP SK Turčianske Teplice začala pôsobiť v oblasti predaja poľnohospodárskej techniky v roku 1992. V roku 2008 sa transformovala na s. r. o. a pôsobí v tejto oblasti v rámci celého Slovenska. Okrem predaja techniky spoločnosť zabezpečuje odborné poradenstvo na základe dlhoročných skúseností v oblasti využitia a vhodnosti strojov pri ich výbere, záručný a pozáručný servis, predaj náhradných dielov. Od roku 1998 firma zastupuje viacero významných svetových výrobcov poľnohospodárskej,
komunálnej, lesníckej a malej záhradnej techniky, ktorých výrobky sú známe v celej Európe, ako aj mimo nej…

Komunálna technika

Bez dobrého navijaka sa práca v lese nezaobíde

Jedným zo sprievodných javov klimatických zmien, ktorých sme svedkom, je častejší výskyt víchric. Štruktúra drevín vo vyšších polohách, pozostávajúca najmä zo smrekov, nápor vetra často nezvládne a škody, ktoré spôsobujú víchrice v lesoch sú často obrovské. Stávame sa svedkami veľkých kalamít a ak chceme zabrániť ešte väčším škodám, vrátane rozmnoženia podkôrneho hmyzu, treba rýchlo odstrániť popadané stromy a plochy vysadiť nanovo…

15 rokov SIP SK

Firma Ján Zelienka - SIP SK v roku 2007 oslávila svoje 15. výročie od vzniku. Počas tohto obdobia sme si získali dôveru najvýznamnejších výrobných spoločností poľnohospodárskeho a lesníckeho zamerania v Slovinsku, s ktorými dlhodobo úspešne spolupracujeme.

V roku 2007 vyšiel článok v Modernej mechanizácii o výročí našej firmy – 15 rokov od založenia, ktorý popisuje našich obchodných partnerov zo Slovinska či širokú škálu strojov z našej ponuky.