Jednonápravové motokultivátory STRUC-MUTA

Jednonápravové motokultivátory STRUC-MUTA sú univerzálne stroje s celoročným využitím. Svojou konštrukciou a prednosťami ako sú uzávierka diferenciálu, otočné riadidlá o 180° a kvalitné benzínové a dieselové motory od renomovaných značiek ako Yamaha, Honda a Lombardini sa radia medzi významné značky na trhu. K motokultivátorom existuje široká škála príslušenstva vhodná pre profesionálne, ale aj domáce využitie.

Motokultivátor Maestral

Vďaka dlhoročnému vývoju, ktorý sa vyznačuje kvalitou a tradíciou, sa podarilo vyvinúť doteraz najuniverzálnejší jednonápravový motokultivátor. Predstavujeme vám nášho majstra – MAESTRAL, ktorý umožňuje použitie 23 riešení počas všetkých ročných období (obrábanie pôdy, kosenie trávy, čistenie povrchov, odpratávanie snehu alebo na prepravu).

Jeho srdcom je prevodovka vyrobená z modulárnej liatiny, ktorá chráni prevodovku pred vonkajšími nárazmi a inými poškodeniami, so 4 prevodmi vpred a 3 prevodmi vzad, dosahuje rýchlosť až 12 km/h (na 4. prevode, ktorý je určený na prepravu). Maestral tiež ponúka uzávierku diferenciálu, ktorá mu umožňuje prístup aj do tých najstrmších a najnáročnejších terénov. 

Motokultivátor Profi

Jednonápravový motokultivátor Profi je považovaný za menšieho brata Maestralu. Má veľmi podobné vlastnosti, no neobsahuje uzávierku diferenciálu. Jeho prevodovka obsahuje 3 prevody vpred a 3 vzad a je vyrobená z modulárnej liatiny, ktorá chráni prevodovku pred nárazmi a inými vonkajšími vplyvmi. 

Profi je k dispozícii v dvoch verziách – kosačka alebo kultivátor. Rozdiel medzi nimi je len vo výslednej pracovnej rýchlosti, no obe umožňujú použitie 23 riešení, ktoré je možné využívať počas celého roka, rovnako ako Maestral. 

Príslušenstvo ku motokultivátorom

Technické parametre

TYPMAESTRALPROFI
Motor4-takt, benzín alebo diesel, 3 600 ot./min.
Typ motoraHONDA (benzín / 9-12HP)HONDA (benzín / 9HP)
YAMAHA (benzín / 9HP)x
LOMBARDINI (diesel / 8-12HP)LOMBARDINI (diesel / 8HP)
Počet rýchlostí (vpred/vzad)4/33/3
Rýchlosť pri 3000 ot./min. (km/hod.)I.1,401,40
II.2,602,60
III.4,404,40
IV.12,00x
Riadenievýškovo nastaviteľné riadidlá, otočné o 180º vrátane antivibračného mechanizmu
Pripojeniepomocou skrutiek – štandard, pomocou rýchloupínania – na objednávku
Bezpečnosťbezpečnostný vypínač – kombinované prepojenie so spojkou
Diferenciáls blokovaním a vypínanímbez blokovania
Štartovanieručné, elektrickéručné
Kolesá4,00 x 12
18,00 x 9,50-8
4,00 x 10
4,00 x 12
18,00 x 9,50-8
Hmotnosť (kg)od 92 kg podľa typuod 92 kg podľa typu
Príslušenstvorotačné a prstové kosačky, mulčovače, obracače, pluhy, kultivátory, rotavátory radlice, frézy, vlečky, vozíčky,…

Jednonápravové motokultivátory STRUC-MUTA

Dlhoročná tradícia a kvalita strojov