Samonakladacie posýpače TP SNK (RIKO)

Samonakladacie posýpače TP SNK sú profesionálne, robustné nesené posýpače určené najmä k posypu ciest, chodníkov, parkovísk a iných plôch pieskom a soľou so zásobníkom od 900 do 1500 litrov. Posýpanie je možné v šírkach 1,5 m – 6 m.

Samonakladacie posýpače TP SNK sú unikátne samonakladacím systémom zásobníka ako aj tým, že v sebe združujú dva typy posýpačov – 2 v 1 a to nasledovne: V prvom rade umožňujú posýpanie pomocou vačkového hriadeľa v spodnej časti posýpača a to v približnej šírke samotného posýpača (tzv. posýpanie pod seba) a v druhom rade umožňujú posýpanie pomocou rozmetacieho kotúča v rozmedzí šírky 1,5 m – 6 m. Pohon posýpačov môže byť pomocou hydromotora, alebo pohonom od kardanového hriadeľa traktora. Posýpače sa majú v základnej výbave dva rotory – rotor na posýpanie a nad ním rotorom na miešanie hrúd. V základnej výbave posýpačov je taktiež osvetlenie, ručné nastavenie množstva posypu cez regulátor prietoku, ručné nastavenie symetrie posýpania, ochranná mreža, dve odstavné nohy, žiarovo pozinkovaný zásobník ako aj ďalšie.

Základný objem zásobníka posýpačov je 900 litrov s možnosťou nadstavby 1500 litrov. Posýpač je možné doplniť aj o zavlažovanie (nádrž 500 litrov), ako aj o ďalšie doplnkové príslušenstvo (napr. ovládací pult I-COM – ovládanie z kabíny traktora, zavlažovanie, pracovné svetlo pri rozmetacom kotúči, elektrické nastavenie symetrie posýpania, vrchný kryt, maják, nerezové komponenty stroja, atď).

samonakladacie posýpače riko tp snk
TECHNICKÉ PARAMETRE

 

TYP – TP SNKTP 9 SNK
Pripojenietrojbodový záves
Kategória pripojeniaII. / III.
Pohonhydromotor / hydraulický pohon od kardanového hriadeľa
Ovládanie – sériovomechanicky pomocou regulátora prietoku
Ovládanie  – objednávkaovládací pult I – COM z kabíny traktora
Veľkosť zásobníka (m3 )0,9
Veľkosť doplnkovej nadstavby (m3 )0,3 / 0,6
Šírka posýpača (mm)2 100
Šírka posýpania (m)1,5 – 6
Odstavné nohy (ks)2
Hmotnosť stroja (kg)485
Potrebný výkon traktora (HP)70 – 100
Zavlažovanieáno, objednávka – nádrž 500 l
Doplnkové príslušenstvo pracovné svetlo pri kotúči, maják, kryt zásobníka

Zimná technika