Samonakladacie posýpače PR – SIP SK

Samonakladacie posýpače PR (LEŠNIK) sú posýpače určené najmä k posypu ciest, chodníkov, parkovísk a iných plôch pieskom a soľou, ktoré posýpajú pomocou rozmetacieho kotúča. Posýpanie je možné v šírkach 1 m  –  9 m.

Samonakladacie posýpače PR majú robustnú konštrukciu, žiarovo pozinkované zásobníky s protikoróznou ochranou zásobníka a vyznačujú sa samonakladacím systémom naberania posypového materiálu. Pohon stroja je zabezpečený pomocou výkonného hydromotora. Pre ovládanie stroja sa vyžaduje, aby mal traktor jeden dvojčinný hydraulický okruh pre ovládanie posýpača pri naberaní materiálu a jeden jednočinný (alebo dvojčinný) hydraulický okruh pre pohon hydromotora. Posýpač je vybavený dávkovacím šnekom, ktorý zabezpečuje sypanie materiálu na rozmetací kotúč s vlastným pohonom z nerezu. Okrem hlavného dávkovacieho hriadeľa  sú posýpače taktiež miešacím rotorom nad dávkovacím hriadeľom, ktorého úlohou je drvenie hrúd pre vstupom k dávkovaciemu hriadeľu.

Pripojenie posýpačov je na trojbodový záves traktora. Veľkosť zásobníka sa pohybuje od 1000 s možnosťou doplniť nadstavbou až na  1450 litrov so šírkou posýpania do 9 m.  V základnej výbave je elektrické ovládanie množstva a mechanické ovládanie stroja  nastavenia uhla, ktoré je  možné doplniť o elektrické nastavenie posypového uhla, či o elektronické ovládanie množstva a šírky posypu závislé od jazdy priamo z kabíny traktora. K dispozícii ako doplnkový sortiment (podľa typu) sú taktiež svetlá a vrchná plachta, kryt šneku pre jemné materiály (soľ), LCD kamera, atď. Doporučená granulácia posypového materiálu je 2 – 8 mm.

Lešnik

Video

Samonakladacie posýpače PR

Obrázok 1 z 26

Technické parametre

TYP PR 18 PR 18 (V)
Pripojenie trojbodový záves
Kategória pripojenia II. / III.
Pohon hydromotor
Potrebný prietok oleja 25 – 30 l/min.
Ovládanie – sériovo elektrická regulácia posypu + mechanické nastavenie uhla
Ovládanie – objednávka elektrické nastavenie uhla  
Ovládanie – objednávka elektrické závisle ovládanie množstva a šírky posypu PR 18 POK (nutná 7 pólová signálna zásuvka (DIN 9684-1 / ISO 11786)!
Veľkosť zásobníka  (m3 ) 1,00 1,45
Šírka posýpania (m) 1 – 9 1 – 9
Množstvo posypu (g/ m3 ) 0 – 250 0 – 250
Hmotnosť stroja (kg) 520 590
Výška zásobníka (mm) 1 150 1 400
Požadovaný výkon traktora (HP) 70 – 90 90 – 100
Doplnkové príslušenstvo na objednávku kryt šneku, kamera LCD, vrchná plachta