Samonakladacie posýpače PR (LEŠNIK)

Samonakladacie posýpače PR sú posýpače určené najmä k posypu ciest, chodníkov, parkovísk a iných plôch pieskom a soľou, ktoré posýpajú pomocou rozmetacieho kotúča. Posýpanie je možné v šírkach 1 m – 9 m.

Samonakladacie posýpače PR majú robustnú konštrukciu, žiarovo pozinkované zásobníky s protikoróznou ochranou zásobníka a vyznačujú sa samonakladacím systémom naberania posypového materiálu. Pohon stroja je zabezpečený pomocou výkonného hydromotora. Pre ovládanie stroja sa vyžaduje, aby mal traktor jeden dvojčinný hydraulický okruh pre ovládanie posýpača pri naberaní materiálu a jeden jednočinný (alebo dvojčinný) hydraulický okruh pre pohon hydromotora. Posýpač je vybavený dávkovacím šnekom, ktorý zabezpečuje sypanie materiálu na rozmetací kotúč s vlastným pohonom z nerezu. Okrem hlavného dávkovacieho hriadeľa sú posýpače taktiež miešacím rotorom nad dávkovacím hriadeľom, ktorého úlohou je drvenie hrúd pre vstupom k dávkovaciemu hriadeľu.

Pripojenie posýpačov je na trojbodový záves traktora. Veľkosť zásobníka sa pohybuje od 1000 litrov s možnosťou doplniť nadstavbu až na 1450 litrov so šírkou posýpania do 9 m. V základnej výbave je elektrické ovládanie množstva a mechanické ovládanie stroja nastavenia uhla, ktoré je možné doplniť o elektrické nastavenie posypového uhla, či o elektronické ovládanie množstva a šírky posypu závislé od jazdy priamo z kabíny traktora. K dispozícii ako doplnkový sortiment (podľa typu) sú taktiež svetlá a vrchná plachta, kryt šneku pre jemné materiály (soľ), LCD kamera, atď. Doporučená granulácia posypového materiálu je 2 – 8 mm.

samonakladace posýpače pr lesnik
TECHNICKÉ PARAMETRE
 
TYPPR 18PR 18 (V)
Pripojenietrojbodový záves
Kategória pripojeniaII. / III.
Pohonhydromotor
Potrebný prietok oleja25 – 30 l/min.
Ovládanie – sériovoelektrická regulácia posypu + mechanické nastavenie uhla
Ovládanie – objednávkaelektrické nastavenie uhla  
Ovládanie – objednávkaelektrické závisle ovládanie množstva a šírky posypu PR 18 POK (nutná 7 pólová signálna zásuvka (DIN 9684-1 / ISO 11786)!
Veľkosť zásobníka  (m3 )1,001,45
Šírka posýpania (m)1 – 91 – 9
Množstvo posypu (g/ m3 )0 – 2500 – 250
Hmotnosť stroja (kg)520590
Výška zásobníka (mm)1 1501 400
Požadovaný výkon traktora (HP)70 – 9090 – 100
Doplnkové príslušenstvo na objednávkukryt šneku, kamera LCD, vrchná plachta

posýpače