Mulčovače DUPLEX (INO)

Mulčovače DUPLEX sú profesionálne mulčovače, ktoré v kombinácii s čelnými mulčovačmi DOMINATOR alebo PROFI MEGA dosahujú pracovný záber 8 m a sú určené pre traktory s výkonom 130 (samostatné zadné krídla) až 150 – 300 ( v kombinácii s čelným mulčovačom). Jednotlivé krídla mulčovača vychádzajú z konštrukcie mulčovača DOMINATOR.

Profesionálne mulčovače DUPLEX sú hydraulicky sklápané a určené pre mulčovanie širokej škály rastlín a rastlinných zvyškov. Sú určené na mulčovanie vysokej trávy, nedopaskov, neobrábaných a neobhospodarovaných plôch, zvyškov na poli a náletov do priemeru 6-7 cm. Plávajúca poloha mulčovača +15°/-10° zabezpečuje kvalitné mulčovanie po celej pracovnej šírke. Rotor so 45° dvojitou špirálou uloženia pracovných telies (patent INO), ktorý je na mulčovačoch potrebuje menšiu energiu pre prácu, tým je potrebný nižší výkon traktora, zaťaženie na ložiská a ostatné diely stroja je menšie. Mulčovač je robustný a ľahko sa udržiava. Dobré konštrukčné vlastnosti a výber tých najkvalitnejších materiálov zaisťujú dlhú životnosť aj v tých najťažších pracovných podmienkach.

Mulčovač je kvalitne mulčuje a drobí slnečnicu, kukuricu, repku olejnú, sóju, a samozrejmosťou sú trávnaté porasty a nedopasky vrátane náletov. Veľkou výhodou mulčovačov je tzv. EKOLOGICKÉ MULČOVANIE PORASTOV, čo znamená, že mulčovače umožňujú mulčovanie s možnosťou nastavenia výšky strniska až do 25 cm bez potreby držať mulčovače na hydraulike (prevedenie s kolesami). Tým je pri mulčovaní zabezpečené, že nedôjde k zásahu a poškodeniu fauny v mulčovanom poraste.

TECHNICKÉ PARAMETRE
 
TYPDUPLEX 800
Pracovný záber (mm)5 540
Šírka stroja (mm)8 040
Prepravná výška (mm)3 250
Prepravná šírka (mm)3 000
Požadovaný výkon traktora (kW/HP)110-220/150-300
Otáčky vývodového hriadeľa (ot./min.)1 000
Otáčky rotora (ot./min.)2 119
Hmotnosť s kladivami (kg)2 700
Hmotnosť s nožmi (kg)2 570
Počet kladív (ks)64
Počet nožov Y (ks)192
Trojbodový záves II/III. kategória
Max priemer mulčovaného materiálu (cm) 6
Kopírovanie terénu (°)+ 15/ – 10
Ventilátor na chladenie remeňovS
Automatické španovanie remeňovS
Hydraulické rozloženieS
Hydraulické rozloženie hmotnostiO
Prepravné svetláS
Reflexné tabuľky a osvetlenieS
Podporné nohy pre skladovanie zloženého strojaS
Protinože DUPLEXO
Počítadlo motohodínO
Reťaze namiesto ochranných plechovO
Kolesá namiesto valcaO
Kardan s lamelovou spojkouS
Elektronika INO SMART ALING (zamedzenie poškodenia kardanov pri prestavení (prac./prepravná poloha)S
Elektronika INO SECURE TRONIK (zabraňuje zdvíhaniu krídel pri práci o viac ako je povolené – +15°/-10°)S
Elektronika INO VIBRATION CONTROL (systém na kontrolu vibrácií stroja)O
Doplnková výbava na objednávkukolesá, čelný mulčovač, vozíček na tretí mulčovač dozadu, druhá vrstva protinožov, ochranné reťaze, sane z HARDOX, dvojitý plášť – HARDOX, reverzibilná prevodovka, počítadlo mth, kladivá s wolfram-karbidovým zubmi

Legenda: S – sériovo, O – na objednávku

Mulčovače DUPLEX