Mulčovače DOMINATOR (INO)

Mulčovače DOMINATOR sú mulčovače s kombinovaným závesom a možnosťou pripojenia k traktoru dopredu aj dozadu bez potreby prestavovania závesu, prevodovky s pracovným záberom 250 – 312 cm, určené pre traktory s výkonom 65 -130 HP.

Kombinované mulčovače DOMINATOR sú profesionálne mulčovače určené pre údržbu veľkých zelených povrchov v komunálnom aj poľnohospodárskom sektore. Sú určené na mulčovanie vysokej trávy, nedopaskov, neobrábaných a neobhospodarovaných plôch a náletov do priemeru 6-7 cm. Mulčovače DOMINATOR taktiež kvalitne drobia kukuricu, repku olejnú a ostatné rastlinné zostatky.

Štandardnou výbavou mulčovača sú kladivá, na objednávku je možné dodať nože. Výfuk mulčovaného materiálu je za zadným valcom a je chránený ochrannou gumou vzadu. Mulčovač má v základnom prevedení hydraulický bočný posun. Kombinovaný záves mulčovača umožňuje jednoduché a rýchle pripojenie mulčovača dozadu alebo dopredu. Štandardne je mulčovač vybavený automatickým napínačom remeňov a dodatočným ventilátorom na chladenie remeňov či protinožmi z HARDOX ocele. Výmenné proti-nože z HARDOX ocele sa sériovo montujú na robustný rám v jednej alebo dvoch vrstvách a zaručujú vysokú kvalitu mulčovania.

Moderná konštrukcia mulčovača umožňuje rýchlejší prietok masy a vyššiu pojazdovú rýchlosť. Veľký pracovný záber mulčovača a vysoká rýchlosť práce je zárukou vysokej produktivity. Najväčším rozdielom, ktorým sa mulčovače značky INO líšia od konkurencie je dvojitá špirála uloženia pracovných telies na rotore. Táto skutočnosť radí mulčovače INO k lídrom na trhu. Rotory so 45° dvojitou špirálou uloženia pracovných telies, ktoré sú používané na mulčovačoch značky INO potrebujú menšiu energiu pre prácu, tým je potrebný aj nižší výkon traktora a zaťaženie na ložiská a ostatné diely stroja je menšie. Takéto prevedenie rotora a uloženie pracovných telies zabezpečuje rovnomerné zaťaženie po celej pracovnej šírke, čo zvyšuje efektivitu práce a znižuje spotrebu energie až o 24 %. Presné elektronické vyváženie rotorov pomocou špeciálneho počítačového vyvažovacieho stroja, je ďalším dôležitým faktorom správneho, tichého a bezproblémového chodu pri práci. To robí z mulčovačov INO kvalitný, bezporuchový, vysoko odolný stroj s nízkymi prevádzkovými nákladmi, čoho dôkazom je mnoho našich spokojných zákazníkov. Kvalita mulčovačov je potvrdená nemeckým DLG certifikátom kvality.

TECHNICKÉ PARAMETRE
 
TYPDOMINATOR 250DOMINATOR 280DOMINATOR 310
Základné prevedeniekombinovaný trojbodový záves kat. II./III (dopredu aj dozadu) 
Základný pohonkardan
Šírka stroja (mm)2 6703 0003 330
Pracovný záber (mm)2 4402 7703 120
Bočný posun/šírka bočného posunu (mm)áno – hydraulický (500)
Počet nožov/resp. kladív (ks)84/2896/32108/36
Max. priemer mulč. materiálu nože/kladivá (cm)3/63/63/6
Otáčky vývodového hriadeľa (ot./min.)1 000(540)
Otáčky rotora (ot./min.)2 243
Hmotnosť stroja (kg)9711 0231 093
Požadovaný výkon traktora (kW)48 – 8055 – 8066 -95
Požadovaný výkon traktora (HP)65 – 11075 – 11090 – 130
Španovanie klinových remeňovautomatické španovanie s napínačom a dodatočným chladením
Protinože HARDOXjedna vrstva sériovo, druhá na objednávku
Doplnková výbava na objednávkupočítadlo mth, reťaze vpredu, druhá vrstva protinožov, set na výfuk vrátane škrabky zadného valca, bočné sane HARDOX 
Možnosť doplniť o elektroniku SMART SOLUTION

áno – systém VIBRATION CONTROL (systém na kontrolu vibrácií stroja)

Štandardná výbava DOMINATORDoplnková výbava DOMINATOR
– rotor so 45° dvojitou špirálou uloženia pracovných telies– systém INO VIBRATION CONTROL
– kombinovaný trojbodový záves kat. II./III.– počítadlo mth
– protinože HARDOX – prvá vrstva– protinože HARDOX – druhá vrstva
– hydraulický bočný posun (500 mm)– reverzibilná prevodovka
– bočné nosné sane – vymeniteľné– bočné sane HARDOX – vymeniteľné
– kovové ochranné plechy vpredu– reťaze namiesto kovových ochranných plechov
– zadný oporný valec – výškovo nastaviteľný– set na výfuk materiálu vrátane škrabky zadného valca
– plávajúca poloha mulčovača 
– prevodovka 1 000 (540) ot./min. s preklzovou spojkou 
– pracovné telesá: kované kladivá alebo nože 

Mulčovače dominator