Lesné navijaky UNIFOREST – SIP SK

Lesné lanové navijaky UNIFOREST od slovinského výrobcu UNIFOREST sú určené na ťažbu dreva. Môžeme ich rozdeliť na navijaky hoby a navijaky profi, podľa potreby zákazníka. Lesné navijaky podľa ovládania delíme s mechanickým ovládaním (ovládanie špagátov), alebo s elektrohydraulickým ovládaním (ovládanie pomocou konzoly, resp. diaľkového ovládania). 

Lesné lanové navijaky UNIFOREST sa vyznačujú svojou masívnou a kompaktnou konštrukciou, bezpečnosťou a jednoduchosťou ovládania, vysokým výkonom, spoľahlivosťou a samozrejme dlhou životnosťou. V ponuke sú lesné lanové navijaky s ťažnou silou od 3,0 ton do 12,0 ton v rôznom prevedení. Základné delenie navijakov je nasledovné:

Rada PROFI H/Hpro – jednobubnové a dvojbubnové navijaky s pevnou montážou na traktor dozadu, pohon šnekom, elektrohydraulické ovládanie, ťažná sila 8,5 – 10 ton. 

Rada PROFI HF/HFpro – dvojbubnové navijaky s pevnou montážou na traktor dopredu, pohon šnekom, elektrohydraulické ovládanie, ťažná sila 8,5 tony. 

Rada PROFI HK/HKpro – dvojbubnové navijaky s pevnou montážou na traktor dozadu, pohon šnekom, konštantná ťažná sila 7,5 tony, elektrohydraulické ovládanie. 

Rada PROFI G – jednobubnové – jednobubnové navijaky s pripojením na TBZ, pohon kužeľovými ozubenými kolesami, alebo šnekom, elektrohydraulické ovládanie, ťažná sila  6,5  – 12,0 ton. 

Rada PROFI G – dvojbubnové – jednobubnové navijaky s pripojením na TBZ, pohon kužeľovými ozubenými kolesami, alebo šnekom, elektrohydraulické ovládanie, ťažná sila  6,5  – 8,5 tony. 

Rada PROFI GK – jednobubnové navijaky s pripojením na TBZ, pohon šnekom, konštantná ťažná sila 7 – 9 ton,  elektrohydraulické ovládanie. 

Rada PREMIUM M/MR – jednobubnové navijaky do TBZ, pohon reťazou, mechanické ovládanie, ťažná sila 3,5 – 8,5 tony.

Rada PREMIUM H/Hpro – jednobubnové navijaky do TBZ, pohon reťazou,  elektrohydraulické ovládanie,  ťažná sila 4,5 – 9,5 tony.

Rada STANDARD E/ER – jednobubnové navijaky do TBZ, pohon reťazou, mechanické ovládanie,  ťažná sila 3 – 7 ton.

Rada STANDARD EH/EHpro – jednobubnové navijaky do TBZ, pohon reťazou, elektrohydraulické ovládanie, ťažná sila 4 – 8 ton.

Rada SFS – špeciálne jednobubnové navijaky s montážou na kliešte, hydraulickú ruku, alebo podobné externé zariadenie, ťažná silou 1,8 tony, hydropohonom, diaľkové ovládanie.

Logo UNIFOREST