Hĺbkové kypriče pôdy VVP (INO)

Hĺbkové kypriče pôdy VVP s pneumatickým prihnojovacím zariadením sú určené na hĺbkové kyprenie pôdy a hnojenie vo vinohradoch a sadoch.

Hlavné výhody:

  • Hĺbkové kyprenie a hnojenie organickými hnojivami zabezpečuje nižšiu spotrebu pesticídov a herbicídov vo vinohradoch a sadoch a tým aj zdravšie potraviny.
  • Kyprenie pôdy vo vinohradoch a sadoch účinne zlepšuje niektoré fyzikálne vlastnosti pôdy.
  • Vibrovaním je možné znížiť odpor zeminy a uľahčiť prechod cez hĺbku zeminy, čo vytvára nižšiu ťažnú silu a nižšiu spotrebu energie.
  • Proces zavádzania potrebných hnojív do hĺbky je regulovaný elektronicky riadeným zariadením.
  • Inovatívne elektronické ovládanie umožňuje užívateľovi jednoducho nastaviť stroj, sledovať parametre počas jazdy a presne dávkovať organické hnojivá.
  • Pridaním organických hnojív do pôdy v blízkosti koreňového systému sa zvyšuje odolnosť viniča alebo ovocných stromov.
  • Vďaka zhutneniu pôdy vo vinohradoch a sadoch umožňuje kyprenie ukladať vodu hlboko do pôdy počas suchých období, čo zabezpečuje vyššiu kvalitu a väčšiu úrodu v rokoch s nedostatkom zrážok.
  • Na hĺbkovom kypriči je nainštalované špeciálne zariadenie na hĺbkové hnojenie, ktoré pomocou pretlaku vháňa potrebné hnojivá (draslík, fosfor, horčík, organické hnojivá) do hĺbky v blízkosti koreňového systému.
  • Oscilačné nože odrežú hroty koreňového systému, čím aktívnejšie regenerujú ovocné stromy v sadoch a vinice vo vinohradoch.

Stroj je pripojený k TBZ traktora II. alebo III. kategórie za traktorom. Pohon je cez kardan, špeciálnu kladku a remeň pre pohon vzduchovej turbíny a cez prídavný kardan je poháňaný vibračný mechanizmus. Vzduchová turbína má funkciu vytvárania pretlaku pre kvalitné rozptýlenie umelých hnojív v blízkosti koreňového systému. Prúd vzduchu je vedený zo vzduchovej turbíny cez ohybnú rúrku do kovovej rúrky, ktorá je pripevnená k nohe kypriča. Pohon dávkovania minerálneho hnojiva je poháňaný kolesom pohybujúcim sa po zemi cez reťazový pohon. Valec, ktorý je pripevnený na zadnej strane kypriča, uzatvára vrchnú vrstvu pôdy, aby sa zabránilo odparovaniu vlhkosti zvnútra. Reguláciou výšky valca nastavujeme aj hĺbku kyprenia. Množstvo dávkovania minerálneho hnojiva sa nastavuje uzávermi na oboch bočných výstupných otvoroch zo zásobníka hnojiva.

Hlboké kyprenie zabezpečuje lepší vývoj koreňového systému a rastu rastlín vo všeobecnosti, ako aj lepšiu priepustnosť vody. Oscilačný nôž odreže končeky koreňového systému a tým zregeneruje ovocný strom či vinič.

 

TECHNICKÉ PARAMETRE

 

 ModelVVP 115VVP 115 GNVVP 150VVP 150 GN
 Medziriadkový priestor (cm)115115150150
 Pracovná hĺbka (cm)20-5020-5020-5020-50
 Minimálny výkon traktora (kW/HP)65/8565/8565/8565/85
 RPM (ot/min)540540540540
 Objem zásobníka (l)180 (200)180 (200)
 Hmotnosť (kg)630780780930
 Tlak vzduchu (bar) – 0,1-0,2– 0,1-0,2 

Hĺbkové kypriče pôdy