Bočné hydraulické rotačné kosy BDR, BD, BDL, Gentle Cut (INO)

Bočné hydraulické rotačné kosy sú vynikajúcim prídavným zariadením, ktoré umožňuje kosiť alebo drviť trávu okolo kmeňov stromov, viniča či stĺpov. Vyznačujú sa originálnym dizajnom: ochranná plachta s vhodne riešeným otvorom na vyhadzovanie dozadu a oporným kolieskom, ktoré umožňuje kopírovanie terénu. Bočný pohyb hydraulickej rotačnej kosy (obkolesenie kmeňov alebo viniča) spúšťa senzor cez hydrauliku. Použitím mulčovača a bočnej hydraulickej rotačnej kosy sa vyhneme dvojitej práci a použitiu herbicídov, čo znamená úsporu času a peňazí a zároveň zabezpečíme ekologicky prijateľnejšiu údržbu zelených plôch vo vinohrade či sade.
Vyrábajú sa dva modely:
Model BDR je vybavený kosou s plne hydraulickým pohonom a funguje nezávisle od hydrauliky traktora (vhodné pre použitie na mulčovačoch ELITE L, ELITE a ELITE OPEN).
Modely BD a BDL využívajú na pohon hydraulický systém traktora, je možné ich namontovať na viacero traktorových prídavných zariadení (mulčovač, kultivátor…). Pripája sa k jednému páru hydraulických okruhov.
V ponuke sú adaptéry pre pripojenie BD k mulčovačom INO modelov ELITE L, ELITE, ELITE OPEN a DOMINATOR).

K dispozícii je aj verzia „Gentle Cut“ s pokročilým elektronickým ovládaním (pre presné kosenie tenkých a mladých stebiel) s možnosťou nastavenia výšky pomocou snímača.

Požiadavky na hydraulický systém traktora pri použití bočnej kosy BD, BDL:

  • Prietok oleja 28-35 l/min (na čerpadle pre externé zariadenia)
  • Tlak oleja 160-200 bar
  • Chladič oleja na traktore
  • Hydraulické pripojenie s beztlakovou spätnou hadicou
 

NOVINKA:
Inovatívne elektrické ovládanie Gentle Cut pre rýchle, presné a šetrné mulčovanie okolo rastlín, odporúčané v mladých sadoch, na plantážach s bobuľovitými plodmi (čučoriedky) a všade tam, kde je menšia vzdialenosť medzi rastlinami.
Gentle Cut – výhody:
– šetrné obkolesenie rastlín
– rovnomerné ovládanie bočnej kosy BD
– jednoduché použitie
– dodatočné nastavenia podľa citlivosti rastlín
– rýchlejšia odozva zodpovedajúceho pohybu
– dodatočné operácie na diaľkovom ovládači

TECHNICKÉ PARAMETRE

 
Štandardná výbava: Doplnková výbava:
– výškovo nastaviteľné oporné koleso – NOVINKA: inovatívne elektronické ovládanie Gentle Cut pomocou stlačenia tlačidla v kabíne traktora pre mimoriadne hladkú a presnú prevádzku
– lano pre manuálnu aktiváciu – olejový chladič / olejový výmenník tela
– mechanický bočný posun – nádrž na olej (objem 50 l alebo 80 l)
– prepravná blokáda – možnosť s dvomi kosami – min. prietok oleja 28-35l/min, tlak 160-200 barov, chladič oleja a hydraulické pripojenie s beztlakovou spätnou hadicou 
– zadné vyhadzovanie – dodatočný držiak pre inštaláciu na mulčovač ELITE OPEN
  – prídavný držiak pre montáž na mulčovač DOMINATOR

Bočné hydraulické rotačné kosy